אבחון פסיכודידקטי כיצד מתבצע האבחון וממה הוא מורכב

בדרך כלל, אבחון פסיכודידקטי נעשה לאור קשיים קוגניטיביים. לאחר שאנשי חינוך קבעו כי קשייו הלימודיים של התלמיד המתבטאים באוצר מילים נמוך, שפה או חשבון מביאים לפער לימודי משמעותי בינו לבין רמת הכיתה שלו, התלמיד מופנה למכון אבחון. בעת בחירת מכון אבחון פסיכודידקטי מחיר האבחון הוא בעל משמעות גבוהה, מאחר ודרך קופות חולים ישנה רשימת המתנה ארוכה מאוד, ורוב ההורים בוחרים לפנות למכונים פרטיים לצורך ביצוע האבחון. מכון תושיה המתמחה בביצוע אבחונים פסיכולוגיים, דידקטיים ופסיכודידקטיים, מציע את השירותים המקצועיים ביותר במחירים נוחים.

מתי מפנים את הילד לביצוע אבחון מותאם?

ילד מאובחן עם לקות למידה כאשר האינטליגנציה שלו ממוצעת אך תפקודי הלמידה הדידקטיים שלו אינם מספקים. לפיכך, הפוטנציאל של הילד אינו ממומש. אם מזוהה לקות למידה, על הבוחנים לשקול את אופי וחומרת הלקות בעת קביעת שינויים בשיטות ובהבחנות למידה. ככל שהלקות חמורה יותר, כך ההמלצות לשינויים בשיטות הבחנות וההוראה משמעותיות יותר.

יודגש כי המלצות הבוחן הפסיכודידקטי אינן מספיקות לקבלת ההקלות. הכנה לבחינות הבגרות דורשת אישור הוועדה הפדגוגית של בית הספר והוועדה המקצועית של משרד החינוך. משרד החינוך דוחה לעיתים קרובות את המלצותיו של פסיכולוג כאשר אלו אינן מוצדקות מתוצאות הבחינה או מההתרשמות המקצועית של צוות בית הספר.

מה הוא הליך ביצוע הבחינה הפסיכודידקטית?

איסוף מידע על הילד ממקורות שונים, כמו ההורים, המדריכים והגננת, הוא השלב הראשון בביצוע האבחון. לאחר קבלת תמונה ראשונית של הילד על סמך מידע שנמסר על ידי ההורים או המורה, מותאמת לילד סוללת מבחנים המורכבת ממגוון מטלות. המבחנים מספקים מידע על דרך החשיבה של הילד, כיצד הוא ניגש לבעיות, תפקודו במסגרת המשפחתית והחברתית באינטראקציה עם בני גילו וכן על הדימוי העצמי ועולמו הפנימי.

המבחנים הנערכים לרוב הילדים הם קבועים, בעוד שהמטרות והתכנים המוצגים לילד משתנים בהתאם לגילו. ילד בן חמש שעדיין לא שלט בקריאה ובכתיבה אינו יכול לעבור בחינות המיועדות לילדים בגיל בית ספר. המאבחן מבצע התאמות קלות במבחנים בהתאם לבעיה המוצגת בפניו (כלומר, על סמך התמונה העולה מהדיווחים המתקבלים מהורי הילד ואנשי חינוך). תצפיות על התנהגות הילד במהלך הבדיקה מספקות מקור מידע נוסף עבור המאבחן. במקרים בהם קיים צורך מיוחד, המאבחן עשוי גם לבחון את השתלבותו של הילד במסגרות כמו גן או בית ספר. כדי לקבל את התוצאות הטובות ביותר עבור הילד שלכם, אין לחפש עבור אבחון פסיכודידקטי מחיר נמוך, אלא לבחור את המכון שייתן לכם את המענה המקצועי והמלא ביותר. לקבלת הצעה משתלמת עבור אבחון לילד צרו קשר עם מכון תושיה

לייעוץ טלפוני ויצירת קשר

אולי יעניין אתכם גם

מבדק מוקסו – MOXO

מבדק מוקסו הינו מבדק שנועד לעזור עם השלמת האבחון הקליני בנושאים של הפרעת קשב וריכוז והתאמת הטיפול, המבדק הינו ממוחשב. מה מטרת המבחן? מבדק MOXO

קרא עוד »

לייעוץ טלפוני ויצירת קשר