הערכת המצב הרגשי הפנימי – כך ניתן לבדוק

מטרת האבחון הפסיכולוגי הוא ליצור תמונה מקיפה של עולמו הרגשי והפנימי של הנבדק על מנת להעריך את אישיותו. בדיקה פסיכולוגית היא הערכה מקיפה ומעמיקה. אבחון פסיכולוגי לילדים מתבצע לרוב מאחת מהסיבות הבאות:

  • כאשר קיים ליקוי התפתחותי ניכר וקיים ויכוח לגבי המסגרת החינוכית המתאימה ביותר לילד.
  • עיכוב התפתחותי לא מאובחן כאשר הגורם לעיכוב התפתחותי אינו ברור.
  • כאשר קיימת אי הסכמה בין הורים לאנשי מקצוע לגבי הסיבה לעיכוב ההתפתחותי של הילד.
  • כאשר ילד מקבל טיפול מקצועי, כמו טיפול באומנות או טיפול אחר, ולא חלה התקדמות משמעותית.
  • כאשר יש הפרעת קשב וריכוז, חיוני לשלול סיבות רגשיות כגורם הבלעדי. גם אם הפרעת קשב וריכוז של ילד גורמת לו לדימוי עצמי נמוך או לתחושת תסכול כתוצאה מחוסר הצלחתו בלימודים, ניתן לעזור לו.
  • כאשר ילד חווה טראומה או שינוי בחייו, הוא עלול לחוות התקפי זעם, שינויים במצב הרוח, מלנכוליה ותסמינים נוספים כתוצאה מגירושי הוריו, תמותה במשפחה או מעבר דירה.

אם אתם מזהים את אחת ההתנהגויות אצל ילדכם, כדאי שתשקלו לפנות אל מכון תושיה לביצוע הערכה פסיכולוגית. אבחון פסיכולוגי המתבצע במכון תושיה מוכר על ידי משרד החינוך וביטוח לאומי, ויאפשר לכם לקבל את כל הסיוע הנדרש אשר מגיע לילד.

באיזה גיל ילדים מוערכים פסיכולוגית?

זה אולי נשמע מוזר, אבל ניתן לעבור אבחון פסיכולוגי לילדים כבר מינקות. מן הסתם, האבחון מותאם לגיל ולשלב ההתפתחות של הילד, בין היתר מבחינת תפקוד שפה, פיזי, קוגניטיבי ורגשי. ילדים עם עיכובים התפתחותיים או בעיות סומטיות מאובחנים בדרך כלל בגיל צעיר מאוד.

כיצד מתבצעת הערכה פסיכולוגית של קטין, ומה מטרתה?

מטרת הטיפול הפסיכולוגי בילדים היא לסייע לילד ולמשפחתו בהתמודדות עם האתגרים העומדים בפניו. על מנת לקבוע את שיטת הטיפול היעילה ביותר עבור הילד, האבחון הפסיכולוגי צריך להצביע על האופי המדויק של בעיות אלו. במסגרת אבחון פסיכולוגי לילדים, לעיתים קרובות ניתן לקבוע את המסגרת החינוכית המתאימה לילד ולהפנות את הילד ומשפחתו לגורמים נוספים שיסייעו להם בהתמודדות עם הקשיים. כדי לקבל מידע נוסף בנושא צרו קשר עם מכון תושיה, והם ישמחו לענות לכם על כל השאלות.

הערכת המצב הרגשי הפנימי - כך ניתן לבדוק

לייעוץ טלפוני ויצירת קשר

אולי יעניין אתכם גם

הקלות לפסיכומטרי

נבחנים בעלי לקויות למידה ראשוניות ומשמעותיות ו/או בעלי לקות קשב משמעותית זכאים להקלות בפסיכומטרי. במכון תושיה מבוצעים אבחונים מוסמכים המתקבלים על-ידי המרכז הארצי לבחינות והערכה.

קרא עוד »

לייעוץ טלפוני ויצירת קשר