כיצד לאבחן קשיי למידה ולטפל בהן בצורה יעילה?

קיימות קטגוריות שונות של אבחנות. מכיוון שאנחנו לא מכונות, סביר להניח שרוב האוכלוסייה האנושית נופלת לקטגוריה כזו או אחרת של ליקויי למידה. למרות זאת, ישנם קריטריונים מסוימים המגדירים לקות כסוגיה המחייבת טיפול אינטנסיבי של מערכת החינוך והמשפחה. במקרים בהם ילדכם חווים קשיי למידה במערכת החינוך, ואתם מחפשים עבור אבחון דידקטי מחיר משתלם, תוכלו לבדוק את הנושא לעומק במכון תושיה. מכון תושיה ברשות ד"ר חביב טרמנס עורכים סוגים שונים של אבחונים, המאפשרים לנבדק לקבל את התמונה המלאה על מצבו ולטפל בנושא ביתר מיקוד ומקצועיות.

מה הוא אבחון דידקטי?

מאבחן, איש מקצוע מוסמך בתחום ההדרכה והחינוך, מבצע את האבחון הדידקטי. עליו לאבחן ולסווג את הלקויות הקוגניטיביות. למעשה, מדובר בהערכה של היכולת הקוגניטיבית של האדם המאובחן – כתיבה, קריאה, עיבוד מידע, זיכרון, דיבור, ארגון מקצועי ואישי ותחומים נוספים. האבחון הדידקטי נדרש לדיון בגורמים לקשיים האישיים, המקצועיים והלימודיים של הפרט תוך התייחסות לכל הקשיים הללו.

אם אתם מתעניינים ומחפשים עבור אבחון דידקטי מחיר משתלם, חשוב להבין מה היא מטרת האבחון.  מטרת האבחון היא לייצר נתונים חיוניים לבניית תכנית לימודים נכונה ומיטבית לאדם המאובחן בעתיד, בהתאם ליכולתו האקדמית. המטרה העיקרית של אבחון דידקטי היא לקבוע את הגורמים לכישלון אקדמי ואישי. האבחון מספק אישור של קיומן של לקויות קוגניטיביות. זהו כלי חיוני לבניית מערך הסיוע החינוכי. האבחון מאפשר לבצע את ההתאמות החינוכיות החיוניות ביותר לאדם המאובחן.

לאחר אבחון דידקטי מגיע אבחון פסיכודידקטי

הדבר מתבצע בעקבות האבחון הדידקטי. אין זה אומר שהאדם המאובחן עובר את שני סוגי המבחנים, אלא שתוצאות החלק הדידקטי של האבחון הפסיכודידקטי משפיעות על ההערכה הסופית, שכן הן קובעות את המסגרת החינוכית המתאימה ביותר לאדם המאובחן. האבחון מספק הערכה מדויקת וממצה של דפוסי הלמידה של הפרט המאובחן ואיכות הלמידה שלו, תוך התמקדות ברמת התפקוד הקוגניטיבי שלו וברמת התפקוד האישי, הרגשי, החברתי וההתנהגותי שלו. כדי לקבל את התמונה הגדולה, ולהבין את כל הקשיים איתם מתמודדים לא פעם ילדים בעלי לקויות שונות, תוכלול לערוך אבחונים מקיפים על ידי אנשי מקצוע מהטובים בתחום במכון תושיה. לקביעת תור צרו קשר עוד היום!

כיצד לאבחן קשיי למידה ולטפל בהן בצורה יעילה?

לייעוץ טלפוני ויצירת קשר

אולי יעניין אתכם גם

מבדק מוקסו – MOXO

מבדק מוקסו הינו מבדק שנועד לעזור עם השלמת האבחון הקליני בנושאים של הפרעת קשב וריכוז והתאמת הטיפול, המבדק הינו ממוחשב. מה מטרת המבחן? מבדק MOXO

קרא עוד »
הקלות לפסיכומטרי

נבחנים בעלי לקויות למידה ראשוניות ומשמעותיות ו/או בעלי לקות קשב משמעותית זכאים להקלות בפסיכומטרי. במכון תושיה מבוצעים אבחונים מוסמכים המתקבלים על-ידי המרכז הארצי לבחינות והערכה.

קרא עוד »

לייעוץ טלפוני ויצירת קשר