מהם הגורמים המתקשרים לבעיות קשב וריכוז וכיצד לטפל בהם?

ישנם אנשים רבים שמתקשים ללמוד. חלק מהתלמידים מתקשים להתרכז ולהקשיב למדריכים שלהם, בעוד שאחרים מתקשים לקרוא או לכתוב, להבין את החומר או לזכור אותו. הורים רבים מאמינים שלילדם יש "מוטיבציה נמוכה", "לא לגמרי עומד בפוטנציאל שלו", או נמנע מלמידה. לעתים קרובות, זה נובע מהקשיים הלימודיים או הרגשיים שהילד חווה. תהליך אבחון על ידי מאבחן דידקטי מקצועי, מאפשר מיפוי של נקודות החוזק והחולשה של הילד וכן פיתוח תכנית עבודה וביצוע התאמות חינוכיות מתאימות. במכון תושיה תמצאו את אנשי המקצוע הטובים והמקצועיים ביותר, אשר תחת הנהלתו של ד"ר חביב טרמנס עורכים אבחונים מקיפים לילדים החווים קשים, ועוזרים להורים ולאנשי המקצוע לסייע לילדים בדרך המתאימה ביותר עבורם.

את מי משרת האבחון הדידקטי?

אבחון דידקטי הינו אבחון המעריך את יכולות הלמידה של התלמיד. מאבחן דידקטי בודק את מיומנויות קריאה והבנת הנקרא, כתיבה, מיומנויות מתמטיות, תפקודים מוטוריים וגרפיים, סוגי זיכרון שונים ומנגנונים קוגניטיביים בסיסיים הנדרשים לתהליך לימוד הקריאה והכתיבה. באבחון מוזכר גם תפקודי הקשב והריכוז של הילד, לרבות בדיקת טווח הקשב של הילד, יכולת חלוקת הקשב וקשב חזותי ומוטורי.

אבחון דידקטי מיועד החל מגיל שש, לתלמידים העומדים לעלות לכיתה א' ולמי שסבורים שיש להם קשיי למידה. לעתים קרובות הורים הם הראשונים לזהות את הקושי של הילד ומפנים אותו לאבחון. יתרה מכך, בהתאם לדרישות משרד החינוך, כאשר מורים צופים בביצועים לקויים של ילד ובקשיים לימודיים, עליהם להמליץ על הערכה דידקטית לאיתור לקויות למידה.

מהלך ביצוע האבחון הדידקטי

האבחון הדידקטי מתבצע במתכונת "אחד על אחד", במסגרתו יושב מאבחן דידקטי עם הנבחן ועורך סדרת מבחנים המעריכים מגוון רחב של יכולות ומיומנויות אקדמיות. בהתאם לגיל הילד הנבדק ולדרישותיו האישיות, האבחון נמשך בין שלוש לשש שעות ועשוי להתבצע במפגש בודד או מרובה. לאחר ביצוע כל הבדיקות, המאבחן מעריך את התוצאות ומשווה את ביצועי הנבחן להתפלגות האוכלוסייה הנורמלית לגיל. כך, הוא יוכל לכתוב דו"ח מקיף המדגיש את חוזקותיו וחסרונותיו של הילד. הדו"ח כולל גם דיון בהיסטוריה ההתפתחותית והחינוכית של הילד, בתפקודו בזמן האבחון וניתוח איכותני של כלל הממצאים. בסיום הדוח המלצות מפורטות להורים, לבית הספר, הדרכה מתקנת וטכניקות אבחון מתאימות. אם אתם מחפשים מאבחן מומחה צרו קשר עם מכון תושיה, וקבעו פגישת ייעוץ ללא התחייבות.

מהם הגורמים המתקשרים לבעיות קשב וריכוז וכיצד לטפל בהם?

לייעוץ טלפוני ויצירת קשר

אולי יעניין אתכם גם

אבחון מוכנות לכיתה א’

אבחון המוכנות לכיתה א' נועד לבחון את הבשלות הקוגניטיבית והרגשית לפני העלייה לכיתה א'. מי עורך את האבחון? האבחון נערך על-ידי פסיכולוג חינוכי מומחה חביב

קרא עוד »

לייעוץ טלפוני ויצירת קשר